مجموعه رومیشا شما را به خرید بهترین محصولات انواع پاکت دعوت می نماید.
کافیست فرم زیر را پر کنید تا با شما تماس بگیریم.

تجارت انواع پاکت بسته بندی در ایران

آنچه در این مقاله می خوانید...

انواع پاکت های بسته بندیجنس های مختلف پاکت های بسته بندیبهترین نمونه پاکت بسته بندیویژگی هایی که پاکت های بسته بندی دارندراهنمای جامع انتخاب پاکت بسته بندیقیمت خرید پاکت بسته بندی

پاکت های بسته بندی جایگاه ویژه ‌ای در بازار خرید و فروش محصولات غذایی دارند. مدل های متنوع ارائه شده برای محصولات می‌ تواند دسته بندی های مختلفی از مواد غذایی را پوشش دهد. تجارت پاکت بسته بندی یکی از مقوله هایی است که باید بیشتر به آن توجه شود. انتخاب پاکت مناسب برای محصول عرضه شده می تواند در میزان فروش آن تاثیر بسزایی داشته باشد.

تجارت انواع پاکت بسته بندی در ایران

انواع پاکت های بسته بندی

انواع پاکت های بسته بندیپاکت های بسته بندی در مدل ها و نمونه های مختلفی ارائه می شوند. هر کدام از این پاکت ها به منظور پوشش محصول خاصی به کار می روند و برای کارکرد در شرایط محیطی خاصی طراحی شده اند. این پاکت ها از مواد اولیه های مختلفی تولید می شوند. اگر بخواهیم آن ها را بر اساس جنس پاکت بسته بندی طبقه بندی کنیم می توانیم به چند دسته زیر اشاره کنیم: 

پاکت بسته بندی پلاستیکی

پاکت بسته بندی کاغذی

پاکت بسته بندی فلزی

پاکت بسته بندی ترکیبی

اما اگر بخواهیم این محصولات را بر اساس شکل بسته بندی طبقه بندی کنیم می توان آن ها را به چند دسته زیر تقسیم کرد:

پاکت بسته بندی مستطیلی

پاکت بسته بندی وکیوم

پاکت بسته بندی ایستاده

همچنین پاکت های بسته بندی در انواع شفاف و یا مات تولید می شوند که با توجه به محصول ارائه شده درون آن، می توان یکی از این دو مورد را انتخاب کرد. شرکت های بزرگ تولید کننده صنایع غذایی، بسته ‌بندی محصولات شان را نیز درون کارخانه تولید می ‌کنند و به این ترتیب بسته بندی خاص خود را با محصول تولید شده ارائه می دهند که در بسیاری از موارد نیز دیده شده است محصولی عادی به دلیل داشتن نوع بسته بندی خاص، مورد توجه قرار گرفته و میزان فروش چند برابر شده است. 

به همین دلیل است که بسته بندی و نوع آن، اهمیت بسیاری برای صنایع تولیدی دارند. امکان ایجاد طراحی های مختلف با استفاده از دستگاه های تمام اتوماتیک تولید پاکت های بسته بندی یکی از ویژگی های این محصول است که آن را برای نمونه های جدید محصولات گزینه مناسبی می سازد.

امکان چاپ مشخصات محصول بر روی برخی از پاکت های بسته بندی وجود دارد. برای شرکت هایی که می خواهند محصول خود را در پاکت هایی عموماً بدون نوشته بر روی بسته بندی شان در بازار عرضه می شوند ارائه کنند، تهیه پاکت بسته بندی هزینه کمتری دارد. طبیعتاً این شرکت ها نمی توانند به خوبی برند تجاری خود را توسعه دهند و از مزایای داشتن یک برند تجاری معتبر محروم می مانند.

چاپ نوشته های مربوط به برند تجاری محصول بر روی پاکت بسته بندی، برای شرکت‌ های بزرگ هزینه چندانی ندارد. در تیراژ های بالا تر از ۱۰ هزار عدد در ماه، قیمت های مربوط به پاکت های بسته بندی اختصاصی عرضه شده، بسیار پایین است ست و ارائه تبلیغات محصول بر روی پاکت آن ارزشی بسیار بالاتر از قیمت چاپ پاکت دارد. به همین دلیل در بسیاری از نمونه های پاکت شفاف و یا مات ارائه شده برای تولیدی ها، نوشته های مربوط به مشخصات ویژگی های محصول را می توانید مشاهده کنید.

جنس های مختلف پاکت های بسته بندی

همان طور که پیشتر نیز اشاره شد، پاکت های بسته بندی در جنس های مختلفی موجود اند. امروزه پاکت های بسته بندی عمدتاً در نمونه های ایستاده و نیمه شفاف تولید می شوند. بسیاری از صنایع تولید کننده مواد غذایی مانند تولید کنندگان آجیل و خشکبار از نمونه های کاغذی پاکت های بسته بندی ایستاده استفاده می کنند.

بسیاری از تولید کنندگان صنایع غذایی با کیفیت از نمونه های نیمه شفاف پاکت های ایستاده کاغذی، برای ارائه محصولات خود استفاده می کنند. استفاده از این محصولات باعث می شود تا مواد غذایی با کیفیت درون پاکت بسته بندی نمایان بوده و مشتری بتواند محتوای درون آن را به خوبی مشاهده کند. 

برای طراحی قسمت شفاف پاکت های بسته بندی از پلاستیک شفاف استفاده می شود که طول عمر بالایی داشته و بسیار قابل انعطاف است. به همین دلیل در حین جا به جایی و قرار گرفتن در ویترین ارائه محصولات دچار آسیب دیدگی نمی شود و می تواند کیفیت خود را حفظ کند.

پاکت های کاغذی نسبت به پاکت های پلاستیکی قیمت بالا تری دارند. بسیاری از شیرینی فروشی ها برای ارائه محصولات خود در وزن های پایین تر از یک کیلو گرم، از این پاکت های کاغذی استفاده می کنند که مخصوص مواد غذایی طراحی شده اند. انعطاف پذیری بالا یکی از ویژگی های مثبت این پاکت ‌ها است که آن را بسیار مورد توجه مشتریان این محصولات قرار داده است.

پاکت های فلزی یا پاکت هایی که در آن ها از ورقه های بسیار نازک فلزی برای ساخت پاکت استفاده شده است، یکی از پر فروش ترین نمونه های این محصولات است که به تازگی طراحی شده است و مورد استقبال خریداران انواع پاکت بسته بندی قرار گرفته است.

این پاکت ها گران قیمت ترین پاکت های بسته بندی موجود در بازار هستند که برخی از آن ها در نمونه های چند بار مصرف نیز تولید می شود. این مدل از پاکت های فلزی دارای درب های زیپ دار هستند که می توان آن ها را به دفعات استفاده کرد. 

جنس این پاکت ها باعث می ‌شود استفاده از آن ها در محیط های مختلف ممکن باشد. بسیاری از خریداران این محصول، آن را برای بسته بندی مواد غذایی خیس استفاده می کنند. ساختار ایزوله این محصولات باعث شده است فروش مایعات نیز درون این پاکت ها امکان پذیر می باشد. سس های تک نفره یکی از کوچک ترین نمونه های محصولاتی هستند که در پاکت بسته بندی فلزی ارائه می شود.

پاکت های بسته بندی پلاستیکی که از قدیمی ترین نمونه های پاکت بسته بندی موجود در بازار هستند، ارزان قیمت ترین مدل های پاکت بسته بندی هستند که می ‌توان برای مواد غذایی ارائه کرد. معمولاً این پاکت ها در شرکت های تولید کننده مواد غذایی توسط دستگاه های اتوماتیک تولید پاکت به وجود می آیند و نوشته های مربوط به مشخصات محصول بر روی آن ها درج می شود.

بهترین نمونه پاکت بسته بندی

بهترین نمونه پاکت بسته بندیبرای انتخاب بهترین پاکت بسته بندی باید به نکات بسیاری توجه کنیم. محصول ارائه شده درون پاکت بسته بندی یکی از عواملی است که می ‌تواند در انتخاب بهترین نوع پاکت بسته بندی موثر باشد. بسیاری از این پاکت ها به منظور، استفاده یکبار مصرف طراحی شده اند و استفاده چند باره از آن ها توصیه نمی‌ شود.

برای محصولات غذایی که فروش آن ها چند ماه به طول می انجامد، باید پاکت های مناسبی با بسته بندی های پلمپ شونده استفاده شود و تاریخ انقضای محصول بر روی آن درج شود. همچنین باید این پاکت ها به نحوی طراحی شوند که باز کردن و استفاده از محصول درون آن برای مشتری به سادگی صورت پذیرد.

برای مواد غذایی که به صورت مایع یا نیمه مایع و یا حتی به صورت نیمه جامد به فروش می ‌رسند نیز نمونه های مختلفی از پاکت های بسته بندی فلزی مورد استفاده قرار می گیرد. نمونه هایی از سس تک نفره، و مواد غذایی دیگری مانند خامه و برخی از نمونه های شکلات نیمه جامد، جزو معروف ترین محصولاتی هستند که در پاکت بسته بندی فلزی به فروش می ‌رسند.

پاکت بسته بندی کاغذی در برابر چربی و روغن بسیار حساس است و پس از یک بار استفاده از آن ها برای محصولاتی مانند شیرینی جات و یا دانه های روغنی، ممکن است چربی موجود در این محصولات را به خود گرفته و تغییر رنگ دهد. این پاکت ها در رنگ های مختلفی عرضه می شوند که پر فروش ترین نمونه های آن ها پاکت کاغذی سفید و پاکت کاغذی کاهی می باشد.

میزان فروش پاکت بسته بندی یکی از مواردی است که می‌ تواند در انتخاب بهترین نوع این پاکت ها به خریدار کمک کند. داشتن اطلاعات مفید از انتخاب سایر تولید کنندگان مواد غذایی، که می‌ خواهند محصولات خود را در این پاکت ها به فروش برسانند، می تواند سایر تولید کنندگان را در انتخاب نمونه بهتری از این محصولات راهنمایی کند.

ویژگی هایی که پاکت های بسته بندی دارند

حفظ مواد غذایی به گونه ای که بتوان به مدت چند ماه از آن ها استفاده کرد، یکی از ویژگی های نمونه های با کیفیت پاکت های بسته بندی است. جنس این محصولات به گونه ای طراحی شده است که با مواد غذایی مورد استفاده درون آن ها واکنش شیمیایی نداشته باشد و با توجه به ساختار ایزوله پاکت بسته بندی که باعث می شود اکسیژن نتواند به درون آن نفوذ کند، امکان انجام هر گونه واکنش شیمیایی در مدت زمان پایین درون این بسته بندی ها از بین می رود.

این محصولات در نمونه های مختلف به گونه ای طراحی شده است که کاملاً سازگار با محیط باشد. برای مثال پاکت های بسته بندی کاغذی که برای مصارف یکبار مصرف استفاده می شوند، سطح های زبان به وفور یافت می شوند. به همین دلیل نیاز به بازیافت این زباله ها نیز وجود دارد.

تولید پاکت بسته بندی در نمونه های کاغذی باعث می شود بازیافت آن ها راحت تر بوده و آلودگی به وجود آمده از تولید این نوع از زباله ها به حداقل برسد.

پاکت های پلاستیکی بسته بندی هم جزو محصولات پر فروشی هستند که در نمونه های مختلف تولید می شوند. تنوع ابعاد و اشکال در نمونه های پلاستیکی پاکت بسته بندی آن قدر بالا است که بسیاری از تولید کنندگان کارخانه ای مواد غذایی برای ارائه محصولات خود در ابعاد و اندازه های مختلف از این نوع پاکت ها استفاده می کنند.

نمونه های پلاستیکی این محصولات نیز در مدل‌ های زیپ دار ارائه می شوند که امکان استفاده از آن ها برای چندین بار را فراهم می کند. بهترین پاکت زیپ دار پاکتی است که جنس زیپ آن مناسب بوده و پس از چند بار استفاده دچار مشکل نشود.

راهنمای جامع انتخاب پاکت بسته بندی

راهنمای جامع انتخاب پاکت بسته بندیانتخاب پاکت بسته بندی مناسب و اطلاع از هر ویژگی پاکت بسته بندی با جنس ها و طراحی های مختلف، نیازمند داشتن تجربه بالا در زمینه خرید و فروش و یا تولید این محصولات می باشد. در صورتی که قصد خرید پاکت بسته بندی را داشته باشید و بخواهید تعداد بالای این محصول را با قیمت مناسب خریداری کنید، باید اطلاعات کافی در زمینه قیمت روز پاکت بسته بندی را داشته باشید.

در صورتی که تجربه کافی در این زمینه را ندارید به شما توصیه می‌ کنیم تا با کارشناسان طراحی و فروش این محصولات از طریق همین درگاه اینترنتی ارتباط برقرار کرده و از تجربیات ارزشمند ایشان در زمینه ارائه انواع پاکت بسته بندی به کارخانجات مختلف تولید کننده و یا فروشگاه های کوچک تر مواد غذایی بهره مند شوید.

استفاده از تجربه این کارشناسان می تواند شما را در انتخاب این محصولات یاری کند و می ‌تواند روی مقدار فروش کارخانه نیز تاثیر بگذارد. به همین دلیل اهمیت بالایی دارد.

این کارشناسان با ارائه راهنمایی جامع انتخاب پاکت بسته بندی به خریدار این محصول و همچنین یادآور شدن ویژگی ها و نحوه استفاده از محصول باید بتواند نیاز به خریدار را شناسایی کرده و پاسخگوی آن باشد.

در کنار صنایع مختلف تولید کننده مواد غذایی، بسیاری از تولید کنندگان مواد صنعتی نیز ترجیح می دهند محصولات خود را در پاکت های بسته بندی عمومی ارائه کنند که در بسیاری از این موارد، دلیل این کار قیمت پایین تر این محصولات می باشد.

برای محصولاتی که در حوزه صنعتی تولید می ‌شوند باید پاکت های ضخیم تری را خریداری کرد. به دلیل این که بسیاری از محصولات تولید شده از جنس فلز مانند انواع آچار ها در این پاکت ها به فروش می رسد، بهتر است جنس پاکت بسته بندی دارای مقاومت بالا تری در برابر برخورد با عوامل محیطی دیگر داشته باشد تا به راحتی پاره نشود.

همچنین نوع چسب استفاده شده برای تولید پاکت بسته بندی و نوع دستگاه پرسی که در تولید آن ها استفاده می شود در کیفیت نهایی محصول بسیار موثر می باشد.

قیمت خرید پاکت بسته بندی

بسته بندی علاوه بر جنس و ابعاد آن به عوامل دیگری نیز بستگی دارد. تعداد خرید محصول یکی از موثر ترین عوامل تاثیر گذار در قیمت نهایی آن می باشد. در تیراژ های بالای تولید محصول می توان پاکت های بسته بندی را حتی به نصف قیمت نیز خریداری کرد. 

بسیاری از فروشندگان این محصولات با ارائه پایین ترین قیمت پاکت بسته بندی، برای خریداران عمده آن تلاش می کنند تعداد بیشتری از آن ها را به فروش برسانند که هم به نفع تولید کننده و هم به نفع خریدار است. 

پاکت های بسته بندی حتی در نمونه های یکبار مصرف، قبل از اینکه استفاده شوند می توانند تا مدت های زیادی در انبار بمانند و بدون افت کیفیت و تغییر حالت ظاهری می توان از آن ها مراقبت کرد.

راحله طاهری فرد

برای کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره روی دکمه زیر کلیک کنید.

مشاوره و فروش

مجموعه رومیشا شما را به خرید بهترین محصولات انواع پاکت دعوت می نماید.
کافیست فرم زیر را پر کنید تا با شما تماس بگیریم.

0

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Buttonتماس بگیرید